Spotkanie z przedszkolakami

Jakie są numery alarmowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak postępować z nieznajomymi – o tym podczas spotkania z dziećmi z przedszkola rozmawiał funkcjonariusz z pilskiej Szkoły.

Na zaproszenie Pani Dyrektor, policjantka Wydziału Prezydialnego podkom. Magdalena Pałys odwiedziła najmłodsze dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pile. Głównym tematem spotkania były zasady bezpiecznego zachowania.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jakie informacje muszą przekazać wybierając numer alarmowy, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, jakich zasad należy przestrzegać przy kontaktach z obcymi oraz jaką funkcję pełnią elementy odblaskowe.

Każdy przedszkolak, za aktywne słuchanie i wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w życiu codziennym otrzymał w nagrodę opaskę odblaskową oraz gadżety z logo naszej Szkoły. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość wykonania daktyloskopii, którą każde dziecko otrzymało na pamiątkę.

WP/MP

• Zaciekawione spotkaniem z podkom. Magdaleną Pałys przedszkolaki
  • Przedszkolaki śmieją się i biją brawo
  • Podkom. Magdalena Pałys ze Szkoły Policji w Pile tłumaczy przedszkolakom zasady bezpieczeństwa
  • Przedszkolaki biorący aktywny udział w spotkaniu z podkom. Magdaleną Pałys podnoszą rękę do góry, aby zabrać głos
  • Podkom. Magdalena Pałys przytulająca dwie małe dziewczynki z przedszkola
  • Podkom. Magdalena Pałys rozmawia z przedszkolakami. Wszyscy stoją.
  • Podkom. Magdalena Pałys robi odbitki palców małej dziewczynce
  • Zdjęcie grupowe podkom. Magdaleny Pałys z przedszkolakami