Uczniowie szkoły podstawowej w naszej Szkole

W ostatnim czasie, na prośbę dyrektora, w murach naszego budynku gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie. Podczas dwóch dni nasza placówka otwarta była dla najmłodszych grup zwiedzających.

W celu przybliżenia pracy policjantów, poznania historii budynku, a także zapoznania z bazą dydaktyczną Szkoły zorganizowano spotkania z uczniami klas pierwszych, drugich oraz trzecich szkoły podstawowej. Dzieci przywitała podkom. Magdalena Pałys, Rzecznik Prasowy Komendanta Szkoły, która podczas wizyty opowiedziała o naszym budynku, a także oprowadziła dzieci po jego obiektach. Dzieci zostały zaproszone do biblioteki Szkoły, gdzie mogły wcielić się w rolę bibliotekarza oraz poznać tematykę wykorzystywaną przez słuchaczy naszych kursów i szkoleń.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie auli, w której obywają się uroczystości Szkolne oraz galerii, gdzie cyklicznie odbywają się tematyczne wystawy. Tam poznały ciekawostki związane ze Szkołą oraz krążące o niej legendy.

Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić tzw. „blok oględzinowy”, gdzie odbywały się zajęcia prowadzone przez nauczycieli policyjnych Zakładu Prawa i Kryminalistyki. Nie obyło się bez nurtujących ich pytań, na które z wielką ochotą odpowiadali kursanci.

Nasi młodzi goście mieli również możliwość zobaczenia wybranych pokoi słuchaczy oraz poznania obiektów sportowych znajdujących się na terenie Szkoły. Ponieważ w tym czasie odbywały się zajęcia dydaktyczne, w których uczestniczyli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, postanowiliśmy wykorzystać sytuację i dokładając ogromnych starań by nie przeszkadzać w ich prowadzeniu, „podglądaliśmy” pracujących młodych policjantów.

Wizyta spotkała się z ogromnym entuzjazmem i wdzięcznością, a nam było przemiło gościć najmłodszych przedstawicieli szkoły podstawowej.

 

WP/ MP

Powrót na górę strony