Młodzi policjanci wrócili do jednostek

Dobiegła końca rozpoczęta jeszcze w listopadzie ubiegłego roku edycja szkolenia zawodowego podstawowego.

10 czerwca około 70 funkcjonariuszy z pięciu garnizonów (kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i małopolskiego), po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu końcowego, otrzymało z rąk Komendanta Szkoły w zastępstwie Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Agnieszki Kozłowskiej-Kordy świadectwa ukończenia.

Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska –Kordy gratuluje słuchaczowi ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego. W tle ustawieni w szeregu słuchacze.

Po blisko siedmiu miesiącach nauki, bogatsi o nowe umiejętności, powracają do swoich macierzystych jednostek, gdzie rozpocznie się ich dalsza służba. Ta liczna grupa policjantów kończąca pierwszy, a zarazem jeden z wielu, etap swojej nauki, zasługuje na szczególne wyróżnienie z uwagi na wzorową postawę zaprezentowaną podczas całego pobytu w pilskiej Szkole Policji, w tym duży wkład w organizację wielu akcji o charakterze charytatywnym. W związku z tym, w dniu poprzedzającym egzamin, Zastępca Komendanta Szkoły nadzorujący pion dydaktyczny insp. Ryszard Jakubowski, spotkał się w auli akademika z 34 słuchaczami, aby podziękować im za postawę zaprezentowaną podczas szkolenia. Słuchacze otrzymali listy gratulacyjne za udział w licznych akcjach krwiodawstwa, działalność w samorządzie słuchaczy oraz pomoc w realizacji przedsięwzięć organizowanych przez ten samorząd.

Zastępca Komendanta insp. Ryszard Jakubowski odczytuje list gratulacyjny dla słuchaczy. W tle ustawieni w szeregu słuchacze.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia podczas wykonywania trudnego i odpowiedzialnego zawodu policjanta.

 

 

WP/WH

 • Ustawieni w szeregach słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego.
 • Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska- Kordy przyjmuje meldunek od dowódcy kompanii. W tle ustawieni w szeregach policjanci.
 • Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska- Kordy przemawia do słuchaczy.  Obok ustawieni dowódca kompanii oraz kadra wykładowcza wraz z zastępcą Komendanta.
 • Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska –Kordy gratuluje słuchaczowi ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego. W tle ustawieni w szeregu słuchacze.
 • Ustawieni w szeregu absolwenci szkoły.
 • Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Ryszard Jakubowski wręcza policjantowi upominek.
 • Zastępca Komendanta insp. Ryszard Jakubowski odczytuje list gratulacyjny dla słuchaczy.   W tle ustawieni w szeregu słuchacze.
 • Policjanci ustawieni w szeregu trzymający w ręku świadectwa ukończenia szkolenia.
Powrót na górę strony