V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych

Pod koniec zeszłego tygodnia gościliśmy na V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Bojowego im. płk Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim.

Celem przedsięwzięcia organizowanego na poligonie drawskim było kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, wzrost jakości edukacji obronnej, a w szczególności popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Orkiestra wojskowa grająca podczas V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim

Szkoła Policji w Pile objęła honorowym patronatem Mistrzostwa, wystawiła stoisko promocyjne w dniu zakończenia przedsięwzięcia, a także ufundowała okolicznościowy puchar oraz nagrody rzeczowe za zajęcie II miejsca drużynowo w strzelaniu kbks.

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z podstawami kryminalistyki, o których opowiadał podkom. Marcin Mańczak z Zakładu Prawa i Kryminalistyki, zobaczyć środki przymusu bezpośredniego będącego na wyposażeniu Policji oraz sprzęt ochrony indywidualnej funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji – „PZ”, które przedstawiał asp. Grzegorz Woś z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, a także zapoznać się ze specyfiką służby policyjnej i procedurą doboru do służby w Policji, o czym opowiadała podkom. Magdalena Pałys – Rzecznik Prasowy Komendanta.

Drużyny klas mundurowych stojące w szeregu

Każdy kto nas odwiedził mógł zabrać ze sobą drobne gadżety z logo naszej Szkoły, takie jak smycze, długopisy, breloki oraz przygotowane wcześniej broszury informacyjne nt. postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

W imieniu Pani Komendant Szkoły Policji w Pile, ufundowane nagrody oraz puchar okolicznościowy drużynie, która zajęła II miejsce w strzelaniu z kbks w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim wręczył Pan Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Ryszard Jakubowski.

Insp. Ryszard Jakubowski – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile podczas wręczania pucharu drużynie klasy mundurowej

 

 

WP/MP

  • Widok z oddali na stojące w szeregu drużyny biorące udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim
  • Dwóch żołnierzy przy mównicach oddający honor. W tle stojące drużyny klas mundurowych
  • Poczet sztandarowy i stojący w szeregu żołnierze w zielonych beretach przepasani karabinami
  • Insp. Ryszard Jakubowski – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile rozmawiający z uczniami drużyny klasy mundurowej
  • Podkom. Marcin Mańczak i mł. asp. Grzegorz Woś przy stoisku Szkoły Policji w Pile – niebieskim namiocie, na V Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim
  • Stojący w szeregu żołnierze w zielonych beretach przepasani karabinami, obok uczniowie drużyn klas mundurowych, za nimi czołg
Powrót na górę strony