V Memoriał im. Zofii Morawskiej

W ostatnią sobotę na terenie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w m. Laski koło Warszawy odbył się charytatywny bieg sportowy „V Memoriał im. Zofii Morawskiej”. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem medialnym Gazety Policyjnej. Uczestniczył w nim również przedstawiciel naszej Szkoły.

Głównym punktem programu imprezy był bieg na dystansie 3300 metrów, a jego celem było zebranie jak największej ilości środków, które zostaną przekazane na pomoc niewidomym dzieciom i młodzieży przebywającym w Ośrodku. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali przedstawiciele Polskiej Policji, w tym funkcjonariusz naszej szkoły – nadkom. Mateusz Pałys – instruktor wyszkolenia strzeleckiego Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Niesamowite przedsięwzięcie, podczas którego nie liczyła się rywalizacja a pomoc! To więcej niż bieg – uczestnicy pokonali go nie tylko z myślą o wyniku, ale po to by zebrać pieniądze i pomóc dzieciom i młodzieży z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Laskach.

Niewątpliwie był to przede wszystkim czas pokonywania własnych słabości. Zmierzyć się z nimi postanowiła 14 – letnia Nikola – niedowidząca dziewczyna przebywająca w Ośrodku. Towarzyszył jej nasz wykładowca, który nie tylko pełnił rolę asysty ale wspierał i dopingował młodą „biegaczkę”.

Gratulujemy obu zawodnikom!

Niewątpliwie sport towarzyszył Mateuszowi od zawsze. W aktualnym sezonie, w ostatnim czasie wystartował również w największym wydarzeniu sportowym w Rawiczu, podczas którego, reprezentując policjantów z wielkopolski, wziął udział w 24 – godzinnym biegu sztafetowym. Było to dziesiąta, jubileuszowa odsłona przedsięwzięcia, podczas której uczestnicy rywalizowali ze sobą całą dobę. Drużyna funkcjonariuszy przebiegła wówczas łącznie 372,4 km, zajmując zaszczytne III miejsce w kategorii drużynowej – głównej konkurencji całego wydarzenia.

W ostatnim czasie Mateusz postanowił łączyć swoją pasję z niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym. Kolejnym jego planem jest udział w niedzielnym biegu z przeszkodami Miki Run, który odbędzie się na terenie byłego poligonu wojskowego w Pile. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na rzecz Mikołaja – małego chłopca, który urodził się z wadą rączki.

Życzymy powodzenia oraz dalszych sportowych sukcesów!

 

WP/M.Pałys

  • Grupa czterech osób w strojach sportowych, mężczyzna, kobieta, dwie młode dziewczyny biorąca udział w biegu.
  • Grupa pięciu mężczyzn w strojach sportowych po zakończonym biegu na wspólnej fotografii
  • Dwie osoby mężczyzna i kobieta w trakcie zawodów biegowych.
Powrót na górę strony