Wybrane zagadnienia z seksuologii sądowej.

Od zeszłego roku Szkoła organizuje fakultatywne, popołudniowe wykłady skierowane głównie do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Tym razem, na spotkanie zaprosiliśmy uczestników kursu specjalistycznego.

Wykład pt. „Wybrane zagadnienia z seksuologii” przeprowadziła podinsp. Ewa Mańka – psycholog policyjny oraz biegły sądowy psycholog, wykładowca naszej Szkoły. Uczestnikami byli słuchacze – policjanci  służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo – śledcze.

Podczas spotkania przedstawiono m.in. różnice pomiędzy sprawcą tzw. „obcym” a „bliskim”. Omówiono profile sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci – typ preferencyjny i sytuacyjny oraz scharakteryzowano zabójstwa na tle seksualnym. Przedstawiono również kobiety w kontekście sprawców przemocy seksualnej oraz zaburzenia preferencji seksualnych dorosłych. Ostatnim elementem jaki omówiono na zajęciach było wskazanie znaczenie opinii biegłych seksuologów sądowych oraz psychoseksuologów w sprawach karnych.

WP/M.Pałys

• Umundurowani policjanci siedzący na krzesłach i słuchający wykładu.
  • Umundurowani policjanci słuchający wykładu prowadzącej policjantki.
  • Umundurowana policjantka prowadzi wykład dla policjantów.