Kurs CEPOL 92/2022 Unmanned Aerial Vehicles (drones) - „Bezzałogowe statki powietrzne”

W dniach 24-27 maja 2022 r. w Szkole Policji w Pile odbył się kurs CEPOL 92/2022 Unmanned Aerial Vehicles (drones).

Pani Komendant Szkoły, insp. Beata Różniak-Krzeszewska, po przywitaniu wszystkich uczestników oraz uroczystym zainaugurowaniu przedsięwzięcia, wyraziła swoją nadzieję, że spotkanie będzie doskonałą okazją do wypracowania mechanizmów oraz najlepszych praktyk w zakresie wykorzystania i użytkowania bezzałogowych statków powietrznych w Policji.

Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze organów ścigania, organów ochrony bezpieczeństwa państwa, straży granicznej z 19 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz państw stowarzyszonych.

Ekspertami, którzy przekazali swoją wiedzę byli doświadczeni przedstawiciele organów ścigania z państw oraz agencji UE - Hiszpanii, Belgii, FRONTEX-u, a także ENLETS, eksperci krajowi z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, środowisk naukowo-badawczych, a także firm zajmujących się rozwojem technologii użycia dronów i bezpieczeństwa ich wykorzystania. W formie on-line zajęcia przeprowadzili natomiast eksperci z EUROPOL-u, INTERPOL-u Singapur, Komisji Europejskiej oraz Finlandii.

Szkolenie miało formę teoretyczno-praktyczną. W jego ramach uczestnicy nabyli wiedzę w zakresie możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych (dronów) przez organy ścigania, m.in. do celów egzekwowania prawa, takich jak kontrola graniczna i operacje policyjne.

WP

• Powitanie uczestników kursu przez Panią Komendant Szkoły Policji.
  • Nieumundurowani uczestnicy kursu siedzący w Sali konferencyjnej.
  • Powitanie uczestników kursu przez stojącą Panią Komendant.
  • Nieumundurowani funkcjonariusze siedzący podczas kursu.
  • Nieumundurowany funkcjonariusz przemawiający na stojąco podczas kursu.
  • Nieumundurowani funkcjonariusze siedzący podczas kursu.
  • Nieumundurowany funkcjonariusz przemawiający na stojący podczas kursu.