Dzień Otwarty w Szkole Policji w Pile

W ciągu ostatnich kilku lat w Szkole Policji w Pile, jednej z najstarszych w Polsce placówek kształcących policjantów, zrealizowano szereg przedsięwzięć zmierzających do dostosowania wymagań stawianych współczesnemu szkolnictwu. Kierownictwo Szkoły podjęło decyzję o możliwości zapoznania wszystkich zainteresowanych z efektem tych prac.

Poza widoczną zmianą elewacji, która została przywrócona do jej pierwotnego wyglądu, wybudowaniu kompleksu sportowego oraz akademika, w samym sercu Szkoły, czyli w budynku głównym, przeprowadzono gruntowny remont, który na kolejne dekady będzie stanowił wspaniałą wizytówkę miasta. 

Chcąc przybliżyć zainteresowanym mieszkańcom Piły i okolic wspomniane zmiany oraz zapoznać ich z tym, co na co dzień skrywają blisko 100-letnie mury budynku, w dniu 3 maja br. nasza Szkoła otworzyła szeroko swoje drzwi. Uczestniczący w zorganizowanym przedsięwzięciu zapoznali się z historią Szkoły oraz samego budynku, zwiedzili sale dydaktyczne i inne pomieszczenia służące tysiącom przybywających do Piły policjantom, którzy właśnie tu wzbogacają swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. 

Zorganizowane spotkanie miało również walor praktyczny. Odwiedzający Szkołę mogli przez chwilę uczestniczyć w czynności procesowej, jaką jest okazanie oraz wejść w rolę pokrzywdzonego czy osoby podejrzanej, uratować ludzkie życie przy wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz defibrylatora AED, a także poczuć na własnej skórze nieprzyjemny ciężar kajdanek służbowych.

Zainteresowanie było niemałe, pytań wiele i tyle samo odpowiedzi. Ogrom podziękowań oraz gromkie brawa były wspaniałym wyrazem dobrze wykorzystanego czasu. 

Dziękujemy, że byliście tego dnia z nami!

 

WH/MP

Powrót na górę strony