Wiedza ratująca życie

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przynoszą pożądany efekt. Nauka resuscytacji, czyli przywracania podstawowych czynności życiowych, to umiejętność, jaką powinien posiąść każdy. Prawidłowo przeprowadzona reanimacja powala na uratowanie życia ludzkiego.

O tym, jak jest to niezwykle ważna umiejętność przekonał się podkom. Sebastian Mencel - funkcjonariusz Zakładu Kryminalnego Szkoły Policji w Pile. W dniu 7 kwietnia w godzinach wieczornych do drzwi jego mieszkania zapukała sąsiadka, przerażona tym, że jej mąż upadł na podłogę i nie oddycha. Policjant zachował zimną krew. Mając w pamięci informacje pozyskane w trakcie odbytego szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy, natychmiast podjął reanimację, która po kilku minutach przyniosła efekt. Starszy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Sebastian Mencel ułożył sąsiada w pozycji bezpiecznej i nadzorował jego stan do przyjazdu pogotowia.

To kolejny przykład, kiedy policjanci, udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej, pomogli uratować ludzkie życie.

WP/W. Hałuja

• Umundurowany policjant stoi na tle logo Szkoły Policji w Pile.