Kropla krwi dla małej Kornelii

Krwiodawcy swoją postawą dają kolejny dowód ofiarności – czynią to co do zasady anonimowo nie znając tych, którym ratują życie. Tym razem skierowaliśmy swoją pomoc bezpośrednio do córki policjanta – 6-letniej Kornelii.

W minionym tygodniu, po raz pierwszy w tym roku koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, przy wparciu samorządu słuchaczy, zorganizował akcję krwiodawstwa. Grupa 53 wolontariuszy – kadra Szkoły, słuchacze kursów specjalistycznych oraz szkolenia zawodowego podstawowego, oddała łącznie 23,850 litrów krwi.

Policjant siedzący na szpitalnym krześle z podłączoną aparaturą do pobierania krwi.

U Kornelii na początku grudnia ubiegłego roku zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Obecnie dziewczynka poddawana jest chemioterapii i potrzebuje pomocy! Nie mogliśmy obojętnie przejść obok takiej tragedii. Niezwłocznie, z inicjatywny Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej przeprowadziliśmy wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy akcję dla małej Kornelii. W jej trakcie dodatkowo zebrano słodycze, które w najbliższym czasie trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Słuchacz siedzący na szpitalnym krześle przygotowany do pobierania krwi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim krwiodawcom, którzy podzielili się cząstką siebie oraz koordynatorowi i samorządowi słuchaczy za tak sprawną organizację.

WP/M.Pałys

• Policjant siedzący na szpitalnym krześle przygotowywany do pobrania krwi przez Panią pielęgniarkę.
  • Dwie Panie z personelu medycznego siedzące na krześle przeprowadzają wywiad medyczny z policjantem.
  • Lekarz przeprowadzający pomiar  ciśnienia krwi policjantowi.
  • Policjantka siedząca na szpitalnym krześle z podłączoną aparaturą do pobierania krwi.
  • Pielęgniarka sprawdzająca dokumenty siedzącej przed nią policjantki.
  • Policjant siedzący na szpitalnym krześle przygotowywany do pobrania krwi przez Panią pielęgniarkę obok trzech już w trakcie pobierania krwi policjantów.
  • Dwóch policjantów siedzących na krześle medycznym  z podłączoną aparaturą do pobierania krwi.
  • Próbki krwi w fiołkach wsadzone w czarne podstawki.
  • Ustawione na stole czerwone kartoniki z czekoladami przygotowane dla dawców krwi. W tle karton z logo Szkoły Policji w Pile.