Niebieskie serca dla potrzebujących

Mimo że nie mają siwych włosów, sań, reniferów ani brody długiej do ziemi, potrafili uszczęśliwić niczym najbogatszy Święty Mikołaj, powodując wdzięczność oraz to, co nieocenione – uśmiech na twarzach dzieci.

Od października br., z inicjatywy przedstawicieli Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, przy współpracy samorządu szkolnego słuchaczy, prowadzona jest koleżeńska zbiórka pieniędzy oraz najpotrzebniejszych artykułów dla czterech placówek pomocowych znajdujących się na terenie naszego miasta. To czas płynący pod hasłem „Niebieskie serca dla potrzebujących”.

Kadra oraz słuchacze realizujący w niej szkolenia, z wielkim zaangażowaniem włączyli się w kolejną, zorganizowaną w naszej Szkole akcję wsparcia, a przekazanie zgromadzonych przedmiotów nie mogło odbyć się w innym terminie, jak 6 grudnia – w MIKOŁAJKI. Tego dnia przedstawiciele Szkoły odwiedzili dwie placówki znajdujące się przy ul. Rydygiera: Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, której głównym celem jest zapewnienie schronienia ofiarom przemocy oraz Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą pełniącą funkcję socjalizacyjną i interwencyjną, zapewniającą całodobową opiekę i wychowanie dzieci i młodzieży całkowicie lub częściowo pozbawionych opieki rodzicielskiej.

To był wspaniały dzień, pełen satysfakcji i spełnienia. Przygotowane prezenty w postaci odzieży dla dzieci i kobiet, zabawek, książek, gier, maskotek i słodkości trafiły w ręce najbardziej potrzebujących. Nie obyło się bez wzruszenia, radości oraz okazania wdzięczności.

Misja została spełniona! A to dopiero początek...

 

 

WP/M.Pałys

  • Umundurowany policjant w czapce świętego Mikołaja niesie worek z prezentami.
  • Umundurowany policjant w czapce świętego Mikołaja niesie worek z prezentami.
  • Grupa umundurowanych policjantek i policjantów w czapkach świętego Mikołaja stoją w holu głównym Szkoły Policji w Pile.
  • Umundurowana policjantka podaje rękę niemowlakowi
  • Grupa umundurowanych policjantów w czapkach świętego Mikołaja stojąca przy samochodzie w którym znajdują się prezenty i paczki dla dzieci
Powrót na górę strony