Bo dobro człowieka nie zna granic….

W ostatnim czasie, z inicjatywy Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz Samorządu Słuchaczy prowadzone były dwie zbiórki koleżeńskie na leczenie i rehabilitacje dwóch potrzebujących osób. Akcja ostatecznie przybrała nieoczekiwany obrót sprawy….

Pomaganie innym sprawia, że czujemy się lepiej. Zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Dlatego od lat nasza Szkoła czynnie włącza się w akcje charytatywne, dzięki którym sprawiamy, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej przyjazny. Niewątpliwie nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która powoduje, że staje się on lepszy…

Celem jednej z prowadzonych zbiórek było finansowe wsparcie małej Marcelinki, która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego doznała poparzenia II stopnia ok. 12% całego ciała. Drugiej – na leczenie i rehabilitację pracownicy naszej Szkoły, która zmaga się z chorobą nowotworową.

Dzięki wsparciu kadry kierowniczej Szkoły, naszych funkcjonariuszy i pracowników, a także słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego udało się zebrać ponad 5000 złotych.

Ponieważ dość szybko uzyskano niezbędną kwotę pieniędzy na leczenie i rehabilitację  Marcelinki, ojciec małoletniej, funkcjonariusz KPP w Pile, okazał ogromne serce i zrozumienie przekazując całą kwotę na rzecz naszego pracownika.

Życzymy obu Paniom szybkiego powrotu do zdrowia!

WP/ M.Pałys

„Najlepszym sposobem na

uszczęśliwienie samego siebie

jest uszczęśliwić drugiego człowieka”