Polska żyje… - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Polska żyje…

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu z nas to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych…

W tym roku przypadała 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli narodowej Polska odzyskała suwerenność. Wczorajszy dzień był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy dzielnie walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę. Wobec Polaków, którzy z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka – życie.

Główne uroczystości miejskie dla okazania hołdu i upamiętnia wszystkich tych, którym zawdzięczamy wolną Polskę, spotkanie mieszkańców Piły odbyło się przy Pomniku Zwycięstwa. Delegacja służb mundurowych, na znak szacunku złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

Szkołę reprezentował Zastępca Komendanta Szkoły insp. Ryszard Jakubowski oraz poczet sztandarowy w składzie: dowódca pocztu podkom. Paweł Deutsch, sztandarowy st. asp. Filip Urbański oraz asystujący asp. szt. Sebastian Mencel.

Tego dnia obchodzony jest także Dzień Korpusu Służby Cywilnej, w którym podkreślana jest rola pracowników Policji w administracji państwowej. Z tej okazji Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Róźniak-Krzeszewska wraz z kadrą kierowniczą składa wszystkim pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z pracy i spełniania zawodowych i osobistych aspiracji.

 

WP/MP