PoKREWne dusze – part 2 - 2021 - Szkoła Policji w Pile

PoKREWne dusze – part 2

W ostatnią sobotę w naszej Szkole odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi. Opiekunowie samorządu słuchaczy z inicjatywy Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej zorganizowali akcję na rzecz naszego kolegi nadkom. Roberta Baryła – Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku, który pod koniec września został ciężko ranny w wyniku zdarzenia drogowego.

Zbiórka krwi zaczęła się przed godz. 10 w auli Akademika Szkoły. Do akcji zgłosiło się 46 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, ostatecznie oddało 37 z nich wzbogacając bank o 16 260 ml krwi. Piętnaścioro z nich zarejestrowało się również jako potencjalny Dawca szpiku. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Każdy z nich, oddając cząstkę siebie doskonale zdaje sobie sprawę, że krew ludzka, pomimo dużego postępu medycyny nie została zastąpiona żadną inną substancją. Krew to symbol życia i bohaterstwa, a jedynym jej źródłem są ludzie zdrowi i wrażliwi. Do takiej grupy zdecydowanie zaliczamy naszych słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy okazali największy dowód policyjnej solidarności.

Wszystkim gorąco dziękujemy!

 

WP/M.Pałys