„DZIEŃ SPORTU” - 2021 - Szkoła Policji w Pile

„DZIEŃ SPORTU”

W miniony czwartek, na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile zorganizowano „Dzień sportu”. Przedsięwzięcie było kontynuacją corocznych zmagań i rywalizacji pomiędzy słuchaczami odbywającymi szkolenia w naszej jednostce i odbyło się w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników przez Zastępcę Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Ryszarda Jakubowskiego, prezentacją uczestników, a także samych konkurencji. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rozwijanie aktywności sportowej, podnoszenie sprawności fizycznej policjantów, a także kształtowanie zdrowej rywalizacji zespołowej w myśl zasad fair play oraz etyki zawodowej funkcjonariuszy.

Sześcioosobowe drużyny reprezentowane przez funkcjonariuszy z poszczególnych kompanii rywalizowały w czterech konkurencjach. W jak najkrótszym czasie uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód – bieg z manekinami, sztafetę z kozłowaniem w rękawicach bokserskich oraz sztafetę wahadłową w oporządzeniu OP. Na koniec zaproponowano konkurencję, która co roku przynosi najwięcej emocji – przeciąganie liny.

Po niełatwych zmaganiach, przy znakomitej, żywiołowo reagującej widowni, ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna kompanii 3 reprezentowana przez słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego:

post. Dominika Knysak

post. Piotr Zygmunt

post. Jakub Zduński

post. Dominik Janowski

post. Damian Przygoda

post. Mateusz Simkiewicz.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile wręczył zwycięzcom nagrody oraz serdecznie pogratulował wszystkim wspaniałej, zaciętej walki oraz życzył dalszych sukcesów. Tego dnia najważniejsza była dobra zabawa.

Na najbliższy rok, wszystkim wykładowcom życzymy dużo radości i spełnienia z wykonywanej pracy, cierpliwości oraz wielu sukcesów na każdej płaszczyźnie życia.

 

WP/MP