30. Międzynarodowy Półmaraton Signify

W minioną niedzielę, 5 września 2021 r., już po raz 30., ponad 1000 zawodników z Polski i zagranicy stanęło na starcie pilskiego Półmaratonu Signify.

W tym roku, już po raz kolejny przy współpracy Szkoły Policji w Pile, w ramach półmaratonu rozegrane zostały zawody Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, w których udział wzięło blisko 50 policjantów.

Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych policyjnych biegaczy ufundowane zostały przez: Komendanta Szkoły Policji w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA oraz Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów. Dodatkowo każdy z uczestników, który ukończył bieg, na mecie otrzymał unikatowy medal z sylwetką maratończyka, Jana Białka - Mistrza Polski w półmaratonie w 1998 i 2000 roku, Mistrza Polski w maratonie w 2002 roku. Wielokrotnego Mistrza Polski na dystansach 5000 m i 10000 m.

Najlepszymi wśród policjantów okazali się:

w kategorii indywidualnej kobiet:

1. Monika Nawrat (01:26:37)

2. Monika Kapera (01:28:49)

3. Edyta Marciniak (01:37:07)

w kategorii indywidualnej mężczyzn:

1. Paweł Wylężek (01:15:37)

2. Adrian Kępka (01:21:17)

3. Rafał Lesyk (01:21:31)

w klasyfikacji drużynowej:

1. KPP w Świeciu

2. KMP w Kaliszu

3. KWP & NSZZP w Olsztynie

Najszybszym zawodnikiem ze Szkoły Policji w Pile został Adam Blajchert.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pan Witold Drzażdżyński oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile kom. Jarosław Pińkowski.

WP/W. Hałuja

• Puchary dla zwycięzców, stojące na stole.
  • Uczestnicy półmaratonu na trasie.
  • Komendant Szkoły Policji w Pile oraz Przewodniczący IPA Poznań wraz ze zwycięzcami biegu, którzy stoją na podium.
  • Komendant Szkoły Policji w Pile oraz Przewodniczący IPA Poznań wraz ze zwycięzcami biegu na podium.
  • Komendant Szkoły Policji w Pile składa gratulacje zwycięzcy biegu.
  • Komendant Szkoły Policji w Pile, Przewodniczący IPA wraz ze zwycięzcą biegu.