Krew dla czteroletniego Michała - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Krew dla czteroletniego Michała

Koordynator akcji honorowego krwiodawstwa przy współpracy z Samorządem Szkolnym Słuchaczy Szkoły Policji w Pile po raz kolejny zorganizowali akcję krwiodawstwa. Grupa 36 wolontariuszy, oddała ponad 13 litrów krwi.

Piątkowa zbiórka dedykowana była czteroletniemu Michałowi z Poznania, który w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie toczy walkę z nowotworem złośliwym mózgu.

W okresie letnim zawsze zwiększa się zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Tym bardziej cieszy nieustanne zainteresowanie akcjami krwiodawstwa wśród słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. To musiało się udać!

Zbiórka przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie młodzi policjanci zebrali dodatkowo słodycze, które w najbliższym czasie trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

 

WP/M.Pałys