Asp. szt. Małgorzata Krzyżan na podium!

Początek sezonu zapowiada się wspaniale! Asp. szt. Małgorzata Krzyżan, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki znów pokazała klasę na Mistrzostwach Polski zajmując najwyższy stopień podium.

29. Mistrzostwa Polski Masters w Wieloboju Klasycznym i Wieloboju Rzutowym w Toruniu oraz 31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Olsztynie należały do asp. szt. Małgorzaty Krzyżan!

W wieloboju rzutowym w kategorii K50 wywalczyła tytuł vice mistrzyni Polski zdobywając srebrny medal mistrzostw. Jak sama mówi „był to sprawdzian przed kolejnymi Mistrzostwami Polski Masters w Lekkiej Atletyce”. Wielobój rzutowy jest ujęty w programie mistrzostw świata masters i polega na wykonaniu prób w pięciu konkurencjach rzutowych (rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut ciężarkiem). Koronną konkurencją Małgorzaty był rzut dyskiem i w niej uzyskała największą ilość punktów, co może tylko świadczyć o dobrym kierunku przygotowań.

W kolejnych Mistrzostwach nasza koleżanka była zgłoszona w dwóch konkurencjach, rzut dyskiem kobiet K50 i pchnięcie kulą kobiet K50. W najważniejszej dla niej konkurencji – rzucie dyskiem – zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski na rok 2021! W pchnięciu kulą zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Gosiu! Przyjmij od nas najszczersze gratulacje! Życzymy dalszej realizacji i zdobywania sukcesów!

 

ZPiK/WP

Powrót na górę strony