Nowy sprzęt w pilskiej Szkole Policji

Jednym z głównych zadań Policji jest ochrona życia i zdrowia ludzi, a zapewnienie bezpieczeństwa innym osobom jest naszym nadrzędnym celem. Między innymi poprzez zakup nowego sprzętu Policja wykonuje czynności na najwyższym poziomie. W ostatnim czasie Szkoła Policji w Pile wzbogaciła się więc o Torbę Medyczną R1 oraz AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny.

Zestaw ratownictwa medycznego R1 zawiera komplet specjalistycznego sprzętu medycznego umożliwiającego precyzyjne udzielenie pierwszej pomocy. Znajdują się w nim m.in. sterylne opatrunki różnego rodzaju, kompresy gazowe, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, nożyczki i worki. Dzięki niemu można zabezpieczyć miejsca złamań oraz zwichnięć, opatrzyć oparzenia, zatamować krwotok oraz przywrócić drożność dróg oddechowych. Zestaw zawiera również akcesoria zabezpieczające osoby udzielające pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, jeszcze przed przybyciem wykwalifikowanej pomocy.

Nabyta przez Szkołę Policji w Pile Torba Medyczna R1 została umieszczona jako zabezpieczenie zewnętrznej strzelnicy, co jest niezwykle istotne z uwagi na czas reakcji i skuteczność wykonywanych niezbędnych czynności ratowniczych na miejscu sytuacji kryzysowych.

Umundurowani policjanci na osi strzeleckiej na strzelnicy. Na pierwszym planie torba medyczna koloru niebieskiego.

AED to angielski skrót od „automatyczny defibrylator zewnętrzny”. Automatyczny, bo sam wykonuje analizę i podejmuje decyzję czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do serca osoby, która straciła przytomność. Zewnętrzny ponieważ może znajdować się na zewnątrz: na ulicy, w biurze, fabryce i sklepie. To niewielkie urządzenie, dofinansowane z funduszu prewencyjnego PZU umieszczono na terenie obiektów sportowych. Z pewnością zwiększy to jakość oraz szybkość reakcji, a w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, pozwoli policjantom podjąć skuteczną akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

WP/Pałys

• Torba medyczna koloru niebieskiego z napisem POLICJA na żółtym tle.
  • Dwie szafki koloru białego wiszące na ścianie. Pierwsza z napisem AED automatyczny elektryczny defibrylator, druga to podręczna apteczka ze znakiem czerwonego krzyża.