#Challenge „Kilometr dla Moniki”

Od zeszłego roku w Sieci krąży akcja „Kilometr dla Moniki”, która ma na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji Pani Moniki, która pod koniec ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Szkoła Policji w Pile z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w to szczytne wyzwanie.

Ideą challenge’u jest uzbieranie jak najwyższej kwoty dla Pani Moniki, która w listopadzie 2020 r. w miejscowości Niegowić była uczestnikiem wypadku drogowego. Pani Monika, 28 – letnia mieszkanka powiatu wielickiego jest siostrą policjanta z Komisariatu Policji w Gdowie. Ponieważ koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, zainicjował challenge pod nazwą ,, Kilometr dla Moniki’’. Pieniądze uzyskane w akcji zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie, a także rehabilitację pani Moniki.

Zasady z pozoru są bardzo proste, nominowani muszą przebiec 1000 m, włączyć się w zbiórkę, a po wykonaniu zadania wyznaczyć kolejne instytucje. Pogoda nie pokrzyżowała nam planów, nie zawiedliśmy i do tak szczytnej akcji bez wahania włączyli się funkcjonariusze oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Szkoły Policji w Pile.

W imieniu Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej, zastępca komendanta ds. dydaktycznych, mł. insp. Ryszard Jakubowski przekazał podziękowania za nominację dla koleżanek i kolegów z Wyższej Szkoły Policji w  Szczytnie oraz wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji. Nominacje powędrowały teraz do Szkoły Policji w Słupsku oraz Centralnego Ośrodka Straży Granicznej w Koszalinie – pamiętajcie dobro wraca.

Pani Monice życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

SIĘ POMAGA- MONIKA DURAK

WP/Pałys