Kolejne sukcesy na koncie asp. szt. Małgorzaty Krzyżan!

Młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki asp. szt. Małgorzata Krzyżan w sierpniu br. wystartowała w kolejnych ważnych mistrzostwach. Nie zabrakło – jak na naszą koleżankę przystało – zaskakujących wyników i wspaniałych sukcesów.

W dniach 14 – 16 sierpnia 2020 roku w Czechach w Lovosice odbyły się Masters Europa Miting. Nasza policjantka wystartowała w dwóch konkurencjach: w  rzucie dyskiem K50 oraz w pchnięciu kulą K50 i zapewniła sobie najwyższy stopień na podium. Po raz pierwszy zawody te zorganizowano w 2016 i od samego początku nasza koleżanka zajmowała pierwsze miejsca w rzucie dyskiem. W tym roku startowali w nim zawodnicy z 24 państw europejskich, ze Stanów Zjednoczonych oraz Jamajki. Rekord Mitingu w rzucie dyskiem kobiet K45 i K50 należy nadal do asp. szt. Małgorzaty Krzyżan! Jak sama ocenia – największym utrudnieniem w zawodach był ciężar presji jaki ciąży na jej barkach spowodowany osiąganymi do tej pory najlepszymi wynikami w swojej kategorii. Wspomniany występ potwierdził jej dominację na światowych listach startowych w rzucie dyskiem kategorii K50.

Kolejny start w 30. Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce Masters, odbywających się w dniach 22 – 23 sierpnia 2020 roku w Lublinie, potwierdził dobrą formę zawodniczki. W rzucie dyskiem K50 wygrała uzyskując najlepszy wynik w sezonie tj. 41,01 m. Nasza funkcjonariuszka wystartowała także w konkurencji pchnięcia kulą i zdobyła tytuł wice mistrzyni Polski ustanawiając swój najlepszy wynik sezonu.

W tym roku asp. szt. Małgorzata Krzyżan planowała również wystartować w Mistrzostwach Świata Masters w Toronto, które ze względu na panującą sytuację epidemiczną zostały odwołane. Liczymy na udany start w przyszłym roku!

 

ZPiK/WP

  • Pamiątkowe zdjęcie podczas zawodów w Lovosicach. Małgorzata Krzyżan (po środku) obejmuje dwie inne zawodniczki.
  • Małgorzata Krzyżan na najwyższym podium unosi ramiona w geście zwycięstwa.
  • M. Krzyżan na podium – 2 miejsce!
  • Dyplom oraz zdobyte medale.
  • Małgorzata Krzyżan w trakcie wykonywania rzutu dyskiem.
  • Zdobyte medale.
Powrót na górę strony