#GaszynChallenge dla 10 miesięcznej Zosi - 2020 - Szkoła Policji w Pile

#GaszynChallenge dla 10 miesięcznej Zosi

Od jakiegoś czasu w Sieci krąży akcja #GaszynChallenge, będąca akcją charytatywną połączoną ze sprawdzeniem możliwości. Szkoła Policji w Pile z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w to szczytne wyzwanie.

Ideą #GaszynChallenge jest uzbieranie jak najwyższej kwoty dla dzieci zmagających się z różnymi chorobami. Inicjatorem akcji #GaszynChallenge jest strażak z Gaszyna, który postanowił pomóc w zbiórce pieniędzy dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Wojtusia. Jego akcja zakończyła się wielkim sukcesem, ponieważ w niedługim czasie udało się zebrać ponad 10 milionów złotych na specjalny lek dla chłopca. Teraz #GaszynChallenge może pomóc innym chorym dzieciom.

Zasady są bardzo proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek. Po wykonaniu zadania ćwiczący wpłacają minimum 5 zł i nominują przedstawicieli trzech kolejnych instytucji. Jeżeli zaś nie uda im się wykonać ćwiczenia, sugerowana wpłata to 10 zł. Czas na wykonanie zadania wynosi 48 godzin.

Do akcji #GaszynChallenge bez wahania włączyli się funkcjonariusze oraz pracownicy Szkoły Policji w Pile, a swoje wielkie serce okazali również słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Czterokrotna nominacja zobowiązywała i pilska Szkoła Policji stanęła na wysokości zadania. Po wykonaniu ćwiczenia nominowała: Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile, Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Szkoła Policji w Pile „pompowała” dla 10 miesięcznej Zosi, córki policjantów z Poznania. Zosia zmaga się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej i wymaga kilku operacji.

https://www.siepomaga.pl/nozka-zosi

Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak – Krzeszewska przekazała podziękowania za nominację dla Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży oraz w Pile, Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijaszkowie, a także wszystkim, którzy włączyli się do akcji. 

Życzymy małej Zosi szybkiego powrotu do zdrowia!

https://www.youtube.com/watch?v=tDTb6tURgMU&feature=share&fbclid=IwAR07oyde1bQ-zdUeEuyZmN-vgIOsiuKHh-S36pw5HHMAX594fk7RHaEE-4k

 

WP/Pałys