Nowa pozycja w szkolnej bibliotece - 2020 - Szkoła Policji w Pile

Nowa pozycja w szkolnej bibliotece

Według policyjnych statystyk co roku w Polsce dochodzi do zawiadomień o kradzieży około 10 tysięcy samochodów. Znaczną część z nich zajmują zgłaszane organom ścigania kradzieże samochodów, które w rzeczywistości nie zaistniały.

Najczęstszym powodem, dla którego osoby decydują się złożyć zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie kradzieży swojego pojazdu, jest chęć wyłudzenia odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia autocasco.

Księgozbiór biblioteki Szkoły Policji w Pile wzbogacił się o najnowszą publikację poświęconą wspomnianej tematyce. Jej autorem jest wykładowca Zakładu Kryminalnego, aspirant Tomasz Piochacz. Adresatem publikacji są przede wszystkim policjanci służby kryminalnej wykonujący czynności operacyjno-rozpoznawcze i dochodzeniowo-śledcze.

Aspirant Tomasz Piochacz, na blisko 40 stronach, w ciekawy i przystępny sposób przybliża zjawiska fingowania kradzieży pojazdów oraz szereg zagadnień - od czynności procesowych, poprzez działania operacyjne, umożliwiające Policji zwalczanie tego typu zdarzeń. Ponadto w publikacji przedstawiono studium przypadków na przykładzie rzeczywistych spraw realizowanych przez autora w omawianej tematyce.

 

WP/W. Hałuja