Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole - 2020 - Szkoła Policji w Pile

Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole

W zeszłym tygodniu w murach Szkoły gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola CARITAS oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi.

Celem wizyty było przybliżenie pracy policjantów, poznanie historii budynku szkoły oraz bazy dydaktycznej Szkoły. Uczniowie oraz przedszkolaki z pilskich placówek dowiedzieli się jak ważna jest służba w Policji. Dzieci zostały przywitane przez nadkom. Adrianę Niemczuk – Gorgoń oraz asp. Magdalenę Pałys z Wydziału Prezydialnego, które opowiedziały o budynku oraz oprowadziły po jego obiektach. Następnie dzieci zostały zaproszone do biblioteki Szkoły, zwiedziły aulę, w której obywają się uroczystości Szkolne oraz galerię Akwarium, gdzie aktualnie znajduje się wystawa maskotek policyjnych. Tam najmniejsi goście poznali ciekawostki związane ze Szkołą oraz historię powstania pluszaków.

Zwiedziły też jedną z sal wykładowych, gdzie przybliżono im pracę techników kryminalistyki oraz zapoznano z techniką pobierania odbitek linii papilarnych. Dzieci mogły samodzielnie wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz pokolorować malowanki, na których znajdowały się obrazki pojazdów oraz zwierząt służbowych. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało opaski odblaskowe, które obiecały umieścić w widocznych miejscach odzieży i plecaków.

 

WP/ Magdalena Pałys

 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole
 • Przedszkolaki i uczniowie w pilskiej Szkole