Klasy o profilu policyjnym w pilskiej Szkole Policji.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach oraz Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach uczestniczyli w zajęciach z programu szkolenia zawodowego podstawowego.

O tym, jak wygląda szkolenie policjantów podczas szkolenia zawodowego podstawowego, mogli przekonać się uczniowie szkół średnich. Uczestniczyli w tych samych zajęciach, które na co dzień dedykowane są słuchaczom na początku ich policyjnej drogi:

• udzielanie pierwszej pomocy – przeprowadzone przez kom. Radosława Spychalskiego, młodszego wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych;
  • ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych – zrealizowane przez asp. szt. Małgorzatę Krzyżan i asp. Jacka Cyrana, młodszych wykładowców Zakładu Prawa i Kryminalistyki;
  • taktyka i techniki interwencyjne oraz zakres szkoleń strzeleckich Policji – przeprowadzone przez nadkom. Roberta Zagorowskiego i asp. szt. Piotra Kapuścińskiego, młodszych wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Uczniom przedstawiono również historię kilkudziesięcioletniego budynku Szkoły Policji w Pile oraz związane z nim legendy, omówiono zakres szkolenia służb kryminalnych i zasady postępowania kwalifikacyjnego przy doborze do Policji oraz zaprezentowano wybraną bazę dydaktyczną Szkoły.

WP/ Magdalena Pałys

• Klasy o profilu policyjnym w pilskiej Szkole Policji.