Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole - 2020 - Szkoła Policji w Pile

Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole

Studenci III roku studiów stacjonarnych kierunku „Bezpieczeństwo narodowe” Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej Szkoły.

Studenci uczestniczący w projekcie pod nazwą „Uniwersytet Jutra”, w ramach którego przewidziane są wizyty studyjne mające na celu kontakt z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz rozwój dodatkowych kompetencji w ramach zagadnień związanych z bezpieczeństwem narodowym, przez jeden dzień mogli poczuć się jak słuchacze naszej Szkoły. Wizyta studyjna obejmowała następujące zajęcia:

  • ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych – zrealizowane przez nauczyciela  techniki kryminalistycznej st. asp. Artura Pinkowskiego, młodszego wykładowcę Zakładu Prawa i Kryminalistyki;
  • entomologia sądowa – poprowadzone przez kom. dra Pawła Leśniewskiego, wykładowcę Zakładu Prawa i Kryminalistyki,  biegłego sądowego w dziedzinie: kryminalistyka o specjalności identyfikacja i ujawnianie śladów entomologicznych;
  • policyjne wyszkolenie strzeleckie – zrealizowane przez nadkom. Mateusza Pałysa, asp. Tomasza Trutego, młodszych wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych – instruktorów wyszkolenia strzeleckiego;
  • pierwsza pomoc – poprowadzone przez nadkom. Radosława Spychalskiego, kom. Marcina Kolasińskiego, młodszych wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych – ratowników medycznych.

Charakter zrealizowanych zajęć posiadał nie tylko walor teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny, co wśród studentów wzbudzało nieustanny entuzjazm i duże zaangażowanie. Kto wie czy nie jeden z nich wkrótce podejmie decyzję o założeniu policyjnego munduru.

 

WP/ Magdalena Pałys

  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole
  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole
  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole
  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole
  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole
  • Studenci UAM w Poznaniu w pilskiej Szkole