Nowa publikacja w szkolnej bibliotece - 2020 - Szkoła Policji w Pile

Nowa publikacja w szkolnej bibliotece

We wszystkich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, to właśnie policjanci są tymi, którzy mogą najszybciej udzielić pomocy każdej osobie biorącej udział w zdarzeniu. Funkcjonariusze przygotowują się do realizacji takich czynności głównie w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego.

Ich uczestnicy właśnie otrzymali bardzo przystępnie napisane kompendium wiedzy w tym zakresie.

Wydawnictwo Szkoły Policji w Pile opublikowało nową publikację zatytułowaną „Pierwsza pomoc w wybranych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego” autorstwa Radosława Spychalskiego i Marcina Kolasińskiego, wzbogacającym tym samym zbiory biblioteki Szkoły. Wspomniani funkcjonariusze to wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie ratownictwa medycznego.

W publikacji, w ramach ośmiu bogato ilustrowanych rozdziałów, zostały omówione najważniejsze wiadomości dotyczące postępowania w przypadku zawału serca, tonięcia, udaru mózgu, napadu drgawkowego (padaczki), oparzenia, odmrożenia, hipotermii, porażenia prądem, hipoglikemii.

Serdecznie zachęcamy każdego, kto chce podnieść swoje kwalifikacje do sięgnięcia po ww. publikację w naszej E-Bibliotece.

 

W.Hałuja/L.Koźmiński