Szkolna DRUŻYNA Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku Szkoła Policji w Pile dołączyła do grona jej darczyńców.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości, ale także refleksji nad tym co jest najważniejsze w życiu. To czas, w którym niesienie pomocy osobom potrzebującym nabiera jeszcze większego znaczenia. Dlatego przez kilka ostatnich dni, w naszej Szkole odbywała się koleżeńska zbiórka zorganizowana w związku z włączeniem się do akcji Szlachetna Paczka. Przygotowana przez nas pomoc trafi do trzyosobowej rodziny, która, z niezależnych od siebie przyczyn, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

W wyniku przeprowadzonej akcji, w którą chętnie włączyli się nie tylko pracownicy i funkcjonariusze Szkoły, ale także słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, przygotowaliśmy łącznie dziesięć świątecznych paczek. Udało się nam nie tylko spełnić kluczowe potrzeby rodziny, ale również zadbaliśmy o to, by rodzina otrzymała w tym pięknym, szczególnym czasie specjalne upominki, wypełniające magiczny czas tak rodzinnych świąt.

Przygotowane przez nas paczki to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie piękna rodziny i przywrócenie jej godności. Dzięki takiemu docenieniu rodzina staje się ważna dla samych siebie i zaczyna zmieniać swoje życie. To mądra pomoc, która daje szansę na zmianę.

 

WP/Pałys

Powrót na górę strony