W Tobie jest Światło

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w harcerskim środowisku, stanowi nieodłączny element adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

W dniu 20.12.2018 roku, już po raz 28, dzięki przedstawicielom Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendantowi hm. Grzegorzowi Rzymskiemu oraz zastępcy komendanta hm. Bożenie Wojciechowskiej, sztafeta Bożego Światła Pokoju, dotarła do Szkoły Policji w Pile. Światło symbolizujące braterstwo, jedność, pokój i ciepło przekazano na ręce Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile nadkom. dra Marcina Druszcza. Co roku środowisko harcerskie podejmuje wyzwanie przekazania Światła do wszystkich tych, którzy chcą przeżywać bożonarodzeniową radość.
Czwartkowe spotkanie było również okazją do złożenia wzajemnych życzeń zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości w Nowym 2019 Roku.


SP/Sebastian Wegner 

 

Powrót na górę strony