Przy wigilijnym stole

Już za trzy dni w naszych domach zasiądziemy przy wigilijnym stole w otoczeniu najbliższych. Jako że praca dla wielu z nas jest drugim domem, również w Szkole Policji w Pile uczciliśmy ten wyjątkowy, pełen radości, pokoju i oczekiwania, przedświąteczny czas.


Tegoroczne spotkanie wigilijne, w którym udział wzięli komendanci, kierownicy komórek organizacyjnych, funkcjonariusze i pracownicy Szkoły, przedstawiciele emerytów oraz kapelan pilskiej Policji ks. Antoni Tofil, odbyło się 21 grudnia. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia zastępcy komendanta Szkoły nadkom. dra Marcina Druszcza, który w imieniu nieobecnej Pani Komendant insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej podziękował wszystkim za okres wspólnej pracy i złożył zebranym świąteczno - noworoczne życzenia.


Następnie ks. Antoni Tofil odczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza, po którym poświęcił opłatki. Przy akompaniamencie kolęd, które wykonał zaproszony pilski chór „Halka”. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i przełamali się opłatkiem, by następnie zasiąść przy wigilijnym stole.


SP/Sebastian Wegner
 

Powrót na górę strony