Otwarte Mistrzostwa Służb mundurowych w Pływaniu - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Otwarte Mistrzostwa Służb mundurowych w Pływaniu

Pod koniec listopada 2018 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb mundurowych w Pływaniu. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.


W rywalizacji uczestniczyło ponad 140 zawodników, reprezentujących formacje mundurowe Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Wojska Polskiego. Zawody rozegrano w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50m do 400m oraz w sztafetach.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych:

  • OPEN – kobiety w wieku do 34 lat, mężczyźni do 39 lat;
  • MASTERS I – kobiety w wieku 35-44 lat i mężczyźni w wieku 40-49 lat;
  • MASTERS II – kobiety w wieku 45-54 oraz mężczyźni w wieku 50-59 lat;
  • MASTERS III – kobiety w wieku 55 lat i starsze oraz mężczyźni w wieku 60 lat i starsi.

Najlepszą drużyną mistrzostw w klasyfikacji generalnej okazała się ekipa z KWP PSP w Łodzi, natomiast wśród jednostek Policji – KWP we Wrocławiu.

Szkołę Policji w Pile reprezentował podinsp. Andrzej Harenda – starszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych. Nasz kolega wystartował w 3 konkurencjach indywidualnych, zajmując:

  • 3 miejsce w wyścigu na 50m stylem grzbietowym,
  • 1 miejsce w wyścigu na 100m stylem dowolnym,
  • 1 miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym.

 

Jak sam komentuje „To były bardzo udane dla mnie zawody. Od 20 lat nie pływałem tak szybko. Udało mi się pobić dorosłe rekordy życiowe we wszystkich startach. 2 miejsce na 50m stylem grzbietowym przegrałem o 0,1 sekundy (długość dłoni), do pierwszego zabrakło niecałej sekundy. W kolejnych startach postawiłem wszystko na jedną kartę, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 4 sekundy w wyścigu na 100m stylem dowolnym i o 7 sekund w wyścigu na 400m stylem dowolnym.”

Oprócz wymiaru sportowego zawody były świetną okazją do integracji funkcjonariuszy służb mundurowych.
 

SP/Sebastian Wegner