Wicemistrzostwo świata dla Małgosi - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Wicemistrzostwo świata dla Małgosi

Ogromny sukces w hiszpańskiej Maladze odniosła asp. szt. Małgorzata Krzyżan, która uczestniczyła w XXIII Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W tej największej imprezie lekkoatletycznej na świecie brało udział 8197 sportowców ze 100 krajów, którzy, najpóźniej w dniu startu, ukończyli 35 lat.

Wśród uczestniczek Mistrzostw, które odbyły się w dniach 4-16 września br., nie zabrakło reprezentantki Szkoły Policji w Pile - asp. szt. Małgorzaty Krzyżan, młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej. Nasza koleżanka wystartowała w zawodach 10 września i zdobyła tytuł wicemistrzyni świata w rzucie dyskiem kobiet w kategorii W50.

Asp. szt. Małgorzata Krzyżan wiele czasu spędziła na obiektach sportowych Szkoły Policji w Pile, co w dużej mierze pozwoliło jej na przygotowanie się do najważniejszego tegorocznego wydarzenia. Jak sama mówi, odczuwa pewien niedosyt, jednak cieszy się ze srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters: „Pragnę podziękować Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej za dopingowanie mnie, a także możliwość korzystania z obiektów sportowych Szkoły. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom za trzymanie kciuków i pomoc w trakcie treningów i przygotowań do startów na arenie międzynarodowej i krajowej.” Niewątpliwie jest to sukces, który rozsławia nasz kraj, a także polską Policję.

 

ZSK / Paulina Politowska