Święto Policji na sportowo

„Święto Policji w Szkole Policji w Pile na sportowo” – pod takim hasłem zorganizowane zostały dla słuchaczy gry i zabawy sportowe mające na celu integrację środowiska osób przebywających w pilskiej Szkole. Rozgrywki były formą uczczenia 99. rocznicy powołania polskiej Policji.

Szkoła Policji w Pile, we współpracy z Zarządem Szkolnym NSZZ Policjantów, 24 lipca, a więc w rocznicę utworzenia Policji Państwowej, zorganizowała dla słuchaczy pilskiej Szkoły Policji zawody pod nazwą „Święto Policji w Szkole Policji w Pile na sportowo”. Rozgrywki, oprócz integracji słuchaczy, miały na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie, propagowanie zdrowego trybu życia oraz rozwijanie aktywności sportowej i podnoszenie sprawności fizycznej policjantów. W ramach drużynowych oraz indywidualnych gier i zabaw sportowych, słuchacze walczyli o gadżety związane ze Szkołą oraz puchary sygnowane logotypem Szkoły Policji w Pile oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który swoim patronatem objął tegoroczne, 99, obchody Święta Policji. Obecna na zawodach Komendant Szkoły Policji w Pile złożyła słuchaczom życzenia bezpiecznej, a także przynoszącej satysfakcję służby oraz podziękowała za postawę prezentowaną podczas pobytu na szkoleniu w Pile. Rozgrywki zakończyły się kolacją w formie grilla.

Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony