Kolejna edycja samoobrony za nami

W Szkole Policji w Pile zakończyła się druga edycja warsztatów samoobrony dla kobiet. Przez dwa miesiące chętne panie, pracujące w pilskiej Szkole, doskonaliły umiejętności praktyczne związane z samoobroną oraz poznały jej psychologiczny kierunek.


Zajęcia odbywały się cyklicznie, w każdą środę, przez ostatnie dwa miesiące. Program warsztatów przewiduje wykłady z psychologiem, zajęcia praktyczne z samoobrony oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze zajęcia odbyły się w formie wykładu i ćwiczeń poprowadzonych przez wykładowców Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia -  podkom. Alicję Baranowską oraz  nadkom. Ewę Polewską-Strug. Kolejne zajęcia przybrały formę zajęć praktycznych prowadzonych przez asp. Tomasza Ptaka z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, podczas których panie doskonaliły umiejętności w  zakresie sprawnego i szybkiego obezwładnienia napastnika za pomocą siły fizycznej. Ostatnią część warsztatów stanowił kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadził kom. Radosław Spychalski.

Drugą edycję kursu samoobrony dla kobiet zakończył p.o. Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile nadkom. dr Marcin Druszcz, wręczając uczestniczkom pamiątkowe zaświadczenia.

SP/Sebastian Wegner
 

Powrót na górę strony