Uczestnicy półkolonii zwiedzali Szkołę Policji w Pile

Pomimo, że wakacje rozpoczęły się już na dobre, nadal nie brakuje chętnych na wycieczki do Szkoły Policji w Pile. W czwartek, 28 czerwca, w murach Szkoły gościliśmy grupę ponad stu dzieci z półkolonii organizowanych przez Oratorium św. Jana Bosko działające przy parafii pod wezwaniem św. Rodziny w Pile.

Ze względu na dużą liczebność grupy, dzieci zostały podzielone na trzy zespoły. Plan zwiedzania, dla każdej z grup, obejmował punkty takie jak: szkolna galeria sztuki „Akwarium”, w której dzieci obejrzały wystawę makiet cyrkowych, sala daktyloskopii, gdzie st. asp. Radosław Grześkowiak opowiedział o technikach ujawniania śladów i wszystkim chętnym wykonał pamiątkową daktyloskopię, obiekty sportowe Szkoły, w tym: sala do ćwiczeń, siłownia kryta, siłownia wewnętrzna oraz boisko, a także wizyta przy pomniku upamiętniającym XVII-wieczny cmentarz żydowski. Na zakończenie, dla całej grupy w szkolnej auli kom. Paweł Leśniewski przygotował krótki wykład dotyczący rozpoznawania wzorów linii papilarnych.

 

Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony