Daktyloskopowanie w przedszkolu - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Daktyloskopowanie w przedszkolu

Funkcjonariusze Szkoły Policji w Pile odpowiadają na prośby placówek oświatowych organizując edukacyjne spotkania. Tym razem policjanci odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile, gdzie odpowiadali na pytania dzieci.

Asp. Maciej Galar zaprezentował przedszkolakom walizkę kryminalistyczną – atrybut pracy technika kryminalistyki, opowiedział o tym, czym taki policjant się zajmuje, przedstawił metody ujawniania śladów oraz wszystkim chętnym wykonał pamiątkową daktyloskopię.

Dzieci miały również wyjątkową okazję do tego, aby z bliska obejrzeć policyjny radiowóz, a nawet zasiąść za jego kierownicą, czy uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe.

Oprócz edukacji związanej z bezpieczeństwem, wizyty takie jak ta, mają na celu pogłębianie zaufania dzieci w stosunku do policjantów, tak by w obliczu zagrożenia nie obawiały się poprosić o pomoc.

 

Paulina Politowska