„Kręci nas piłka”

Reprezentacja Szkoły Policji w Pile zajęła po raz drugi z rzędu I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile.

W dniu 26 maja na obiektach sportowych Szkoły Policji w Pile odbył się V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile. W rywalizacji wzięło udział sześć reprezentacji służb mundurowych z Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Nadleśnictwa. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym. Po wielu emocjonujących pojedynkach, zwycięzcą turnieju została reprezentacja Szkoły Policji w Pile, która uzyskała 13 punktów. Na drugim miejscu z 10 punktami uplasowała się drużyna Komendy Powiatowej Policji w Pile. Trzecie miejsce zajęła Komenda Powiatowa Policji w Złotowie - 9 punktów, IV miejsce – Nadleśnictwo Zdrojowa Góra – 7 punktów, V miejsce - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie – 3 punkty, VI miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku.

W turnieju przeprowadzono również klasyfikację indywidualną i wyłoniono najlepszego: strzelca, zawodnika i bramkarza. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Piotr Cierlak, najlepszym strzelcem - Łukasz Rzymykowski, a najlepszym brakarzem został Hubert Farbotko. Wymienieni otrzymali z rąk Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej dyplomy oraz statuetki wraz z nagrodami rzeczowymi. Pierwsze trzy drużyny otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy. Drużyny z miejsc IV-VI otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Nasza reprezentacja już po raz drugi z rzędu zajęła pierwsze miejsce. Zadowolenia nie krył kapitan reprezentacji pilskiej Szkoły - asp. Przemysław Zublewicz, który z rąk Pani Komendant otrzymał puchar za pierwsze miejsce.

Turniej zorganizowała Szkoła Policji w Pile przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Szkole Policji w Pile.  Cały turniej był świetną okazją do integracji służb mundurowych i przebiegał w sportowej atmosferze. Wszystkim drużynom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

NSZZP/Sebastian Wegner