Warsztaty metodyczne - odpieranie ataków napastnika uzbrojonego w niebezpieczne narzędzia

Techniki obrony przed napastnikiem uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie, w tym maczetę, tasak, czy nóż, to temat kolejnego z cyklu warsztatów poświęconych samoobronie, które odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego lokalnego.

Specjalistyczne szkolenie z zakresu odpierania ataków napastnika uzbrojonego w niebezpieczne narzędzia odbyło się 5 marca w hali sportowej Szkoły Policji w Pile. Prowadzącymi szkolenie byli instruktorzy z Global Team United Krav Maga World Organisation: Robert Terejak – ekspert 4 United Krav Maga, Robert Jędrzejewski, Radosław Niziołek i Łukasz Kocieniewski.

 

To już drugie warsztaty metodyczne poświęcone tej tematyce. Tym razem w szkoleniu akcentowano techniki polegające na odparciu ataku, zwiększeniu odległości od agresora i dobyciu broni służbowej. Przećwiczono również ataki osoby uzbrojonej w dwa noże oraz sytuacje zakładnicze z wykorzystaniem broni palnej. Nowością były techniki rozbrojenia aktywnego zabójcy posługującego się bronią palną krótką. Ciekawym elementem było przeniesienie szkolenia do obiektu symulacyjnego (małego pomieszczenia) i przećwiczenie poznanych technik w ograniczonych przestrzeniach, w tym również z przyparciem policjanta do ściany.

 

Proponowane metody obrony spotkały się z dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy oraz chęcią kontynuowania współpracy z prowadzącymi szkolenie.

 

 

ZPiTI/ Paulina Politowska

Powrót na górę strony