Wykorzystanie śladów entomoskopijnych - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Wykorzystanie śladów entomoskopijnych

W minionym tygodniu, po raz pierwszy w tym roku, kom. Paweł Leśniewski oraz asp. szt. Marcin Mańczak- wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej - zorganizowali nadprogramowe zajęcia z zakresu wykorzystania śladów entomoskopijnych skierowane do policjantów służby kryminalnej.

  Podczas wykładu omówiono tematy związane z rozpoznawaniem i zabezpieczaniem śladów entomologicznych oraz możliwościami procesowego wykorzystania opinii biegłego z zakresu entomoskopii.

Ta, specyficzna specjalizacja wśród policjantów, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród słuchaczy pilskiej Szkoły Policji. Zajęcia fakultatywne o podobnej tematyce organizowane są przez wspomnianych wykładowców kilka razy w roku.

 

ZSK/Paulina Politowska