Kryminalny początek roku - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Kryminalny początek roku

Początek roku 2018 w Szkole Policji w Pile rozpoczyna się bardzo mocnym akcentem kryminalnym. Do realizowanych już szkoleń dołączyły kolejne, skierowane właśnie do funkcjonariuszy tego pionu.

Policjanci z kilkunastu garnizonów wojewódzkich i komendy stołecznej podjęli naukę na kursie specjalistycznym w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, kursie specjalistycznym dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze i kursie specjalistycznym dla techników kryminalistyki. Już za tydzień dołączą do nich funkcjonariusze realizujący zadania operacyjno-rozpoznawcze.

Zdobywanie wiedzy i podnoszenie umiejętności praktycznych przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego to obok kształtowania postaw i przekazywania pierwszych sprawności zawodowych dla młodych adeptów sztuki policyjnej, to główne zadania kadry dydaktycznej Szkoły Policji w Pile. Rok 2018 będzie stał jednak także pod znakiem wielu innych przedsięwzięć, którym przyświecać będzie troska o jak najwyższą jakość policyjnych działań, na czele z tymi, które realizowane są przez funkcjonariuszy wydziałów dochodzeniowo-śledczych, operacyjno-rozpoznawczych czy też dw. z przestępczością gospodarczą.

 

 

ZSK/Sebastian Wegner