Ostatni kurs NCZM

W dniach 18-22 grudnia w Szkole Policji w Pile odbyła się piąta, i zarazem ostatnia w tym roku, edycja kursu specjalistycznego w zakresie nadzoru nad czynnościami zmierzającymi do zabezpieczenia majątkowego.

Uczestnikami kursu było 14 policjantów z garnizonów: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Celem szkolenia było przygotowanie policjantów do wykonywania zadań służbowych, polegających na ujawnianiu, identyfikacji i wnioskowaniu o zabezpieczenie majątkowe, jak również nadzoru nad prawidłową realizacją wyżej wymienionych zadań, prawidłowością rejestracji zabezpieczenia majątkowego i korzystania z narzędzi analitycznych w tym zakresie.

Oprócz kadry dydaktycznej Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, zajęcia na wspomnianym kursie realizowali nauczyciele stowarzyszeni/eksperci zewnętrzni: podinsp. Robert Chełstowski – ekspert z Zespołu ds. Odzyskiwania Mienia Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Piotr Leśniewski – komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chodzieży, sędzia dyscyplinarny w Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie.

 

Hanna Bigielmajer, Leszek Koźmiński

Powrót na górę strony