Ostatni kurs PG

W dniach 20 listopada - 20 grudnia w Szkole Policji w Pile była realizowana trzecia, i zarazem ostatnia w tym roku, edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej.

Słuchaczami szkolenia było 18 funkcjonariuszy Policji z garnizonów: śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Program kursu obejmował treści pozwalające na uzyskanie wiedzy i umiejętności przygotowujących policjanta do wykonywania zadań związanych z taktyką zwalczania przestępczości gospodarczej, stosowania elementów technicznych i taktycznych podczas posługiwania się bronią palną, zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy z zastosowaniem umiejętności taktycznych i technicznych oraz stosowania odpowiedniego algorytmu czynności ratowniczych w miejscu zdarzenia.

Podczas szkolenia położono mocny akcent na aspekty praktyczne zwalczania PG. Oprócz kadry dydaktycznej Szkoły Policji w Pile, zajęcia na wspomnianym kursie prowadzili eksperci zewnętrzni: Marcin Ochociński z Grupy Allegro, Wojciech Kiszka z OLX Group sp. z o.o. i Dariusz Kochański z kancelarii prawnej P. Grzelka & Wspólnicy sp. komandytowa (biegły sądowy z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej, znaków towarowych i wzorów przemysłowych). Ponadto, swoją wiedzą z uczestnikami podzielił się nauczyciel stowarzyszony, Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji.

 

Hanna Bigielmajer, Leszek Koźmiński

Powrót na górę strony