W Tobie jest Światło

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w harcerskim środowisku, stanowi nieodłączny element adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym, już po raz 27., dzięki przedstawicielom Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendantowi hm. Grzegorzowi Rzymskiemu oraz zastępcy komendanta hm. Bożenie Wojciechowskiej, sztafeta Bożego Światła Pokoju, dotarła do Szkoły Policji w Pile.

Światło symbolizujące braterstwo, jedność, pokój i ciepło zostało przekazane przez Kierownictwo Hufca ZHP w Pile na ręce Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz p.o. Zastępcy Komendanta podinsp. Michała Kominowskiego.  Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem „W Tobie jest Światło”, a jego ideą jest niesienie w świat światła, czyli Jezusa. Co roku środowisko harcerskie podejmuje wyzwanie przekazania Światła do wszystkich tych, którzy chcą przeżywać bożonarodzeniową radość.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją do złożenia wzajemnych życzeń zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości w Nowym 2017 Roku.

 

 

Paulina Politowska

Powrót na górę strony