Kurs dla instruktorów strzelań

W dniach 11-15 grudnia w Szkole Policji w Pile realizowany był kurs specjalistyczny w zakresie doskonalenia umiejętności instruktorów strzelań policyjnych.

15 policjantów z Komend Wojewódzkich w: Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wlkp. i Opolu doskonaliło swoje umiejętności w zakresie budowy oraz obsługi broni palnej krótkiej, pistoletu maszynowego, strzelby gładkolufowej oraz karabinka automatycznego.

Kurs był doskonałą okazją do wymiany wspólnych doświadczeń na temat bezpiecznego posługiwania się bronią palną. W trakcie szkolenia policjanci odbyli szereg strzelań szybkich, dynamicznych, a także sytuacyjnych.

Prowadzącymi szkolenie byli wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły: asp. szt. Sławomir Jurczyński i asp. Tomasz Andrzejewski.

 

Michał Zielonka

 

Powrót na górę strony