Razem dla bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa wpływa na jakość życia i rozwój społeczeństwa. Dlatego też jego ochrona należy do zasadniczych zadań, jakie musi wykonać państwo wobec swoich obywateli.

W dniu 13 grudnia odbyła się konferencja inaugurująca projekt pod nazwą „Razem dla bezpieczeństwa”. Projekt Komendy Miejskiej Policji w Koninie, ma na celu realizację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu konińskiego. Program przewiduje m.in. promocję pracy dzielnicowych zgodnie z Rządowym Programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Na konferencję zaproszona została komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Beata Różniak-Krzeszewska, a swoje prelekcje wygłosili wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia naszej Szkoły. Podinsp. Ewa Mańka zapoznała zebranych z tym, jakie predyspozycje psychologiczne powinien posiadać policjant realizujący zadania służbowe na stanowisku dzielnicowego. Natomiast podinsp. Jacek Czechowski wskazał zadania i rolę dzielnicowego w społeczeństwie.

Robert Kreczmer