Grudniowe kursy specjalistyczne

W dniu 11 grudnia, 159 policjantów służby kryminalnej rozpoczęło edukację w pilskiej Szkole. Uczestnicy doskonalenia zawodowego będą zdobywać wiedzę i umiejętności, dzięki którym w teorii i praktyce przygotują się, bądź udoskonalą, poziom wiedzy i umiejętności związanych z prowadzeniem postępowań przygotowawczych oraz wykonywaniem czynności operacyjno-rozpoznawczych.

Policjanci służby kryminalnej, uczestniczący w doskonaleniu zawodowym, legitymują się od kilku- do kilkunastoletnim stażem służby. Plan szkoleń przewiduje ich pobyt w Pile do marca 2018 r.
96 funkcjonariuszy odbywać będzie doskonalenie zawodowe dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze, natomiast 63 – dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze.

W uroczystej inauguracji kursów uczestniczyli: zastępca komendanta Szkoły nadzorujący pion dydaktyczny – podinsp. Michał Kominowski, kierujący komórkami dydaktycznymi oraz członkowie zespołów pedagogicznych.

Marzena Brzozowska