Warsztaty metodyczne: obrona przed uzbrojonym napastnikiem - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Warsztaty metodyczne: obrona przed uzbrojonym napastnikiem

W dniu 6 grudnia w hali sportowej Szkoły Policji w Pile, w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego, odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu technik obrony przed napastnikiem uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie, w tym: maczetę, tasak, długi nóż.

Prowadzącym szkolenie, na zaproszenie kierownictwa pilskiej Szkoły, był master Tomasz Adamczyk - President United Krav Maga World Organisation oraz Robert Tercjak - expert 4 United Krav Maga.

 

W szkoleniu wzięli udział wykładowcy technik interwencji z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły oraz zaproszeni funkcjonariusze Policji z województwa wielkopolskiego. W trakcie warsztatów, prowadzący zaprezentowali nowatorskie techniki obrony, w przypadku zaskoczenia policjanta przez napastnika i braku możliwości przeciwdziałania atakowi za pomocą innych środków przymusu bezpośredniego niż siła fizyczna. Proponowane metody obrony spotkały się z dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy oraz chęcią nawiązania stałej współpracy z prowadzącymi szkolenie.

 

 

Robert Zagorowski