Siedmiolatki z wizytą w Szkole - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Siedmiolatki z wizytą w Szkole

Jednym z przykładów współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Pile, miastem oraz innymi instytucjami znajdującymi się na terenie powiatu i okolic jest zapewnienie przez Szkołę możliwości zwiedzania jej obiektów i zapoznania z bazą dydaktyczną.

27 listopada w naszej Szkole gościli pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Szydłowie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom zawodu policjanta. Podczas wizyty uczniowie zobaczyli krytą strzelnicę, salę, w której odbywają zajęcia technicy kryminalistyki, a także salę zajęć z udzielania pierwszej pomocy. To właśnie wizyta u kom. Marcina Kolasińskiego – ratownika medycznego, wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, sprawiła dzieciom największą frajdę. Oprócz powtórki z zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji, pierwszoklasiści zostali przeszkoleni z używania AED, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz transportu na noszach. Ponadto, chętni mogli założyć na siebie sztuczne rany.  W sali kryminalistyki z uczniami spotkał się asp. Artur Pinkowski z Zakładu Służby Kryminalnej, który opowiedział dzieciom o pracy techników i sposobach zabezpieczania śladów.

 

Paulina Politowska