Identyfikacja przestępstw kradzieży sygnału telewizyjnego

W dniu 21 listopada zostało przeprowadzone szkolenie dotyczące identyfikacji przestępstw kradzieży sygnału telewizyjnego i nielegalnego rozpowszechniania programów, w którym uczestniczyli policjanci kursu podstawowego pilskiej Szkoły Policji.

Zajęcia zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Sygnał, zajmujące się zwalczaniem przestępczości intelektualnej. Stowarzyszenie Sygnał upowszechnia informacje o szkodliwości i skutkach piractwa telewizyjnego oraz promuje uczciwość w obrocie sygnałem telewizyjnym. Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest walka ze społecznym przyzwoleniem na kradzież sygnału telewizyjnego.

Podczas spotkania omówione zostały ustawowe znamiona przestępstw zawarte w ustawie z dnia 5 lipca 2002 roku o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym oraz wybrane artykuły ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Zbigniew Taraś