Ostatni w tym roku kurs szkolenia zawodowego podstawowego

W auli Szkoły Policji w Pile, nastąpiło dzisiaj uroczyste rozpoczęcie ostatniego w tym roku szkolenia zawodowego podstawowego. Dokładnie 74 nowo przyjętych policjantów z garnizonów: śląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego rozpoczęło pierwsze, i prawdopodobnie najważniejsze, szkolenie w swojej karierze zawodowej.

W uroczystości uczestniczyli p.o. Zastępca Komendanta Szkoły ds. dydaktycznych – podinsp. Michał Kominowski, Zastępca Komendanta Szkoły ds. logistycznych – insp. Roman Gryczka oraz kierujący komórkami dydaktycznymi Szkoły.

Słuchacze w Szkole przebywać będą przez 143 dni szkoleniowe. W tym czasie będą oni zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Jacek Czechowski